« Tagasi

Maanteeameti uues e-teeninduses saab vahetada juhiluba ka nimevahetusel

 Käesolevast nädalast alates saab Maanteeameti uues e-teeninduses vahetada juhiluba ka nimevahetusel ehk näiteks pärast abiellumist.

Juhiloa vahetamiseks peab isikul olema kehtiv tervisetõend, foto ja allkiri ning Rahvastikuregistri järgne alaline elukoht Eestis. Viimane tähendab seda, et enne uue juhiloa taotlemist peab Politsei- ja Piirivalveamet väljastama uue isikut tõendava dokumendi ehk passi või ID-kaardi.
Põhiline erinevus tavalisest juhiloa vahetusest nimevahetuse korral seisneb riigilõivu väiksemas määras, milleks on e-teeninduses 10 eurot. Madalamat riigilõivu saab tasuda nimevahetusel ainult siis, kui vahetatakse kehtivat juhiluba. Kui rahvastikuregistris on toimunud nimevahetus, kuid juhiluba on olnud eelnevalt kehtetu, tuleb juhiloa vahetamisel tasuda täissuuruses riigilõiv ehk 20 eurot.
Oluline erinevus tavalisest juhiloa vahetusest seisneb ka selles, et nimevahetusel ei saa kasutada Liiklusregistris olevat elektroonilist fotot ja allkirja, vaid saab kasutada üksnes Politsei- ja Piirivalveameti andmebaasis olevat elektroonilist fotot ja allkirja.
Lisaks soovitame juhiloa kättesaamiseks valida postiteenuse, mille puhul jõuab uus juhiluba postkasti juba kolme päeva jooksul. Juhiloa posti teel tellimise teenust saab valida nii e-teeninduses kui ka Maanteeameti liiklusregistri büroos kohapeal.
Nimevahetusel saab e-teeninduses vahetada ainult juhiluba, mis ei ole esmane või piiratud.
Maanteeameti uus e-teenindus asub aadressil eteenindus.mnt.ee