Baltimaade kiiruisutajate paremik koguneb juuni alguses Rakveres

2.-3. juunil toimuval Rakvere Rulluisufestivalil kohtuvad stardijoonel baltikumi parimad kiiruisutajad. Teiste seas võtavad rulluisumaratonist osa Eesti meistrid Saskia Alusalu ja Kert Keskpaik ning Läti meister Reinis Znotins. Lisaks toimuvad meelelahutussõidud lühematel distantsidel ning päev läbi kestev rulluisushow.

"Atraktiivne rada ja ilus miljöö Rakvere kesklinnas on just see, mis meelitab kohale paljusid erinevate oskustega rulluisutajaid" sõnab festivali ellukutsuja Kert Keskpaik. Festivali peakorraldaja Reelika Nurmsaare sõnul oodatakse juuni esimesel nädalalõpul Rakverre ligi 500 huvilist. "Rulluisuspordiala on mitmekülgne ning Rakveres toimuv festival pakub avastamisrõõmu nii neile, kel juba rulluisutamise kogemus, kui ka neile, kes pole rulluiske veel jalga proovinud või endal varustus puudub."

Esmakordselt korraldatav Rakvere Rulluisufestival toob kokku nii meelelahutusliku rulluisutamise kui ka rulluisuvõistlused. Kahe päeva jooksul on kavas meelelahutussõit Rakvere Night Skate, Eestis uudne roll ball, rulluisuslaalom, rull-iluusiutamine ning võistlussõidud lastele, peredele ja sportlastele.

3. juuni õhtuste võistlussõitude starti on registreerunud osalejaid lisaks Eestile veel Lätist ja Venemaalt. Teiste seas starti minev lõunanaabrite meisterrulluisutaja Reinis Znotins märgib, et tegu on hooaja esimese mõõduvõtmisega Eesti ja Läti rulluisutajate vahel. "Rakvere Rulluisufestival sobib hästi minu plaanide ja ootustega – asukohalt lähedal ning korralikku konkurentsi pakkuv võistlus," avaldab Znotins rahulolu oma hooaja avavõistluse valikuga.

Festivali pikenduseks toimub 4. Juunil Rakvere lähistel kergliiklusteedel eraldistardina Lääne-Virumaa lahtised meistrivõistlused rulluisutamises 9km pikkusel marsruudil.

Seoses festivali korraldusega on 2.-3. juunil Rakvere kesklinnas liikluskorralduse muudatusi. Lähem info selle kohta on leitav ürituse kodulehelt.

Lisainfo:

Reelika Nurmsaar